top of page

10.05.2024

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz ve Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof.Dr. Füsun Eyidoğan Termopolium Gastronomi Akademisini ziyaret etmişlerdir.

10.05.2024

Özmermer Un Sanayi ve Tic. A.Ş.Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Hasan Özmermer ve Şirket Yöneticileri TGA’ya konuk oldular. Başkent Üniversitesi Termopolium Gastronomi Akademisine vermiş oldukları katkılar nedeniyle kendilerine teşekkür ediyoruz.

13.03.2024

Antalya Sınav Koleji öğrencileri ve öğretmenleri TGA'yı ziyaret ederek bilgi aldılar

08.03.2024

8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısyla TGA Müdürü Sayın Tuncay Timoçin ve TGA İdari İşler ve Satınalma Şefi Sayın Şemsettin Yiğit tarafından TGA'da çalışan kadın personel tebrik edilmiştir.

08.03.2024

Ankara Elmadağ Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri tesislerimiz hakkında bilgi almışlardır.

07.02.2024

Başkent Üniversitesi ve İspanya Büyükelçiliği İşbirliği ile düzenlenen Cervantes Enstitüsü Ankara Şubesi Açılış Töreni öncesi Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Üst Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Mehmet Haberal ve konukları TGA’da incelemelerde bulundu.

05.03.2024

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Sayın Oğuz TUNCAY ve beraberindeki heyet TGA'yı ziyaret etti.

02.03.2024

Milli Eğitim Bakanlığı Sektörel Mükemmeliyet Merkezleri Kurularak Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılmasına Yönelik Teknik Destek (METEK III) Projesi kapsamında Mesleki Alan Öğretmenlerine yönelik işbaşı eğitimleri düzenlendi. Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanında Teknik Eğitim ve Teknik Eğitimler 22 Ocak - 02 Şubat 2024 tarihleri ​​arasında Başkent Üniversitesi Thermopolium Gastronomi Akademisi'nde gerçekleştirilecektir. Tarafından ev sahipliği yapıldı.

31.01.2024

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Aşçılık Programı, Pastacılık ve Ekmekçilik Programı Öğretim Görevlisi hocalarımız ile Güz Dönemi TGA Faaliyet Değerlendirme Toplantısını gerçekleştirdik.

24.01.2024

KKTC Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı Kültür Dairesi Müdiresi Sn.Şirin Zaimağaoğlu’na,Yardımcısı Pervin Aremek’e ve Başkent Üniversitesi Kıbrıs Türk Tarihi Araştırmaları Merkez Müdürü Doç.Dr. Mehmet BALYEMEZ’e nazik ziyaretleri nedeniyle teşekkür ediyoruz.

23.01.2024

METEK III projesi kapsamında öğretmenlerimizin eğitimleri devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı temsilcisi H.Emre SEÇKİN Bey’in ziyareti.

18.01.2024

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü,Yönetmen ve Seslendirme Sanatçısı,Türk Tiyatro ve Sinema oyuncusu Sn.Tamer Karadağlı TGA’yı ziyaret etmiştir.

16.01.2024

Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Sn.Prof.Dr.Zümrüt Begüm Ögel ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Füsun Eyidoğan’ın ziyareti.

02.01.2024

Ankara Hayriye Ethem Turhanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini Thermopolium Gastronomi Akademisinde misafir ettik.

28.12.2023

Ankara Hiltonsa Genel Müdürü Sn.Cemal Hoşgül’e , Ön Büro Müdürü Sn.Emrah Yıldırım’a, Güral Porselen İç Anadolu Bölge Müdürü Önder Fatih ENER’e, Satış Temsilcisi Ahmet Polat’a, Ankara Metro İşletme Müdürleri Sn.Korol Yonar’a ve Sn.Yunus Topal’a nazik ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederiz.

22.12.2023

Yerli Malı Haftasını Ankara/Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi Öğrencilerini Thermopolium Gastronomi Akademisinde Misafir Ederek Kutladık.

13.12.2023

Akdeniz Yemekleri Paella Atölye Çalışması Ve Tadım Etkinliği İspanya Büyükelçiliği Ve Başkent Üniversitesi İşbirliği İle Gerçekleşmiştir.

18.12.2023

El Salvador Ve İspanya Ankara Büyükelçiliği İle Başkent Üniversitesi İşbirliği İle Yapılan ‘Latin Amerika Yemekleri’ Temalı Etkinlik Düzenlenmiştir.

30.11.2023

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 40. Kuruluş Yıldönümünde Başkent Üniversitesi Kıbrıs Türk Tarihi Araştırmaları Merkezi Müdürü Doç.Dr Mehmet Balyemez tarafından organize edilen etkinlikte Başkent Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü olarak TÜMAR Müdürü- Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr Hakan Turgut, Dekan Yardımcısı ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Başkanı Prof.Dr İsmail Tokmak ve TGA Müdürü Tuncay Temoçin himayelerinde TGA'da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 40. Kuruluş Yıldönümü Onuruna Gastronomi Yemeği Etkinliği düzenlenmiştir. 
Detay: gastronomi.baskent.edu.tr

24.11.2023

Misbaşak Ankara ve Başkent Üniversitesi TÜMAR arasında planlanan işbirliği kapsamında Misbaşak Ankara İş Geliştirme Direktörü Dr.Zeynel Levent  TGA'yı ziyaret etti. 

23.11.2023

Denizbank Yurtiçi ve Yurtdışı Yönetim Kurulu Üyeleri TGA’yı ziyaret ettiler.

16.11.2023

İtalyan Mutfağı Atölye Çalışması ve Tadım Etkinliği 16 Kasım Perşembe. Konuk Şef Michele Serafini eşliğinde Başkent Üniversitesi İtalya Büyükelçiliği Ankara Gastronomi Derneği katkılarıyla Dünya İtalyan Yemekleri Haftası içinde Thermopolium Gastronomi Akademisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe; Başkent Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Direktörü ve Eski Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Füsun Eyidoğan, İtalyan Büyükelçisi Eşi Loriana Marrapodi , Prof. GSTMF Dekanı Dr. Hakan Turgut, Dekan Yardımcısı ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof.Dr.İsmail Tokmak,  Ankara Gastronomi Derneği Başkanı Bahadır Biliyul, Genel Sekreter Yardımcısı Giray Şahin, Başkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü İrem Aşçılı ve diğer davetliler katılmışlardır.   
Detay: gastronomi.baskent.edu.tr

11.11.2023

11-13 Kasım 2023 tarihlerinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümümüz "Kadın ve Gastronomi" temalı harika bir uluslararası etkinliğe ev sahipliği yaptı. İspanya, Slovenya ve Türkiye'den gelen aralarında Michelin Yıldızı bulunan şefler 2 gün boyunca bölüm öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizle workshoplar düzenlediler. Böylesine önemli bir etkinliği düzenlediğimiz ve ev sahipliği yaptığımız için gururluyuz. Etkinliğe İspanyol Şefler Maria Jose San Roman, Maria Jimenez Latorre, Mimunt Hamido. Slovenya'lı şef Sabina Repovz ve Türkiye'den Şef Aylin Yazıcıoğlu katılmışlardır.  İspanyol Gastronomi araştırmacısı ve yazarı  Ivan Moreno etkinliğin birinci günü İspanya gastronomisi hakkında bir seminer vermiştir. 
Detay: gastronomi.baskent.edu.tr

26.10.2023

Atatürk’ün Sofrası Etkinliği 26 Ekim 2023 TGA Ankyra'da yapılmıştır. Etkinliğe Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof.Dr. Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi Rektör V. Prof.Dr. Haldun Müderrisoğlu, Başkent Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Direktörü ve Eski Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdülkadir Varoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Füsun Eyidoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özcan Yağcı, Önceki Rektörler, Genel Sekreter Hayri Öztürk GSTMF Dekanı ve TÜMAR Müdürü Prof.Dr. Hakan Turgut, Dekan Yardımcısı ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof.Dr.İsmail Tokmak,  Enstitü Müdürleri, Dekanlar ve Yüksekokul Müdürleri katılmışlardır.
Detay: gastronomi.baskent.edu.tr

01.06.2023

Tarım Bakanlığı Hayvan Sağlığı,Gıda ve Yem Araştırmaları Daire Başkanı Ramazan Bülbül  ve Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Füsun Eyidoğan’ın Ziyareti.

12.06.2023

Milli Eğitim Bakanlığı Sektörel Mükemmelliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesininin Artırılması Teknik Yardım Projesi (METEK III) Kapsamında değerli eğitmenleri ağırlıyoruz.

30.05.2023

Erasmus Teacher Exchance kapsamında Portekiz Coimbra Üniversitesi Hemşirelik okulu ziyareti

29.05.2023

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın Tayvan'dan gelen   konuklarının  ziyareti.

17.05.2023

TGA Çikolata Etkinliğinden Görüntüler

16.05.2023

Pizza Etkinliğinde Dr. Ufuk Ege Anaokulunun minik ellerini hamur ile buluşturduk.

11.05.2023

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yetkililerinin TGA  inceleme ve ziyaretleri.

11.05.2023

Birleşik Krallık Eğitim ve Kültür Ataşesi ve British Council Ülke Direktörü Gill Caldicott 'ın ziyareti

18.04.2023

Thermopolium Gastronomi Akademisi Çikolata Atölyesinde görevli Çikolata Üretim Şefimiz Gökçe BARDAKÇI üniversitemizin Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi kadrosuna geçmişir. Kendisine bizlere vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür eder, yeni görevinde başarılar dileriz.

18.04.2023

Başkent Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Senem Büşra Gürgün ve Ahmet Pamukoğlu Thermopolium Gastronomi Akademisi (TGA) Çikolata Atölyesinde staj eğitimlerini tamamlamışlardır. TGA Ailesi olarak kendilerine bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileriz

bottom of page