top of page

TGA’da 9 farklı atölye bulunmaktadır. TGA kursiyerlerin 9 farklı atölyede aynı anda eğitim alabilecekleri olanaklara sahiptir. Atölye isimleri Anadolu’nun antik dönem kültür ve uygarlıklarını yaşatma temasından esinlenerek antik kent isimleri ile adlandırılmıştır

 

Giriş Kat

 

20’şer kişi kapasiteli 4 adet mutfak bulunmaktadır. “Ephesus Modüler Uygulama Mutfağı”, Arisco Teos Modüler Uygulama Mutfağı“, "Letoon Uygulama Mutfağı” ve “Perge Hazırlık Mutfağı”. Öğrencilerin yemek pişirme becerilerini geliştirecekleri Ephesus ve Arisco Teos modüler uygulama mutfaklarında her öğrenci için fırın, 4 gözlü ocak ve gazlı ızgara ile kesme hazırlık alanı ve lavabo olanakları sunulmaktadır. Ephesus ve Arisco Teos Modüler Mutfakları dâhili kamera sistemi, ses yayın sistemi, sesli ve renkli görüntülü diyafon sistemi, dokunmatik ekranlara sahip bilgisayar sistemleri, otomatik yangın söndürme sistemi ve yüksek emiş güçlü havalandırma sistemi gibi modern donanımlara sahiptir. Perge mutfağı özellikle hamur işleri ve pastacılık eğitimi için düzenlenmiştir. 

 

1. Kat

 

40 kişi kapasiteli Zeugma ve 45 kişi kapasiteli Kaunos Gastronomi laboratuarı Zeugma ve Kaunos Gastronomi Laboratuarları  dâhili kamera sistemi, ses yayın sistemi, sesli ve renkli görüntülü diyafon sistemi, dokunmatik ekranlara sahip bilgisayar sistemleri, otomatik yangın söndürme sistemi ve yüksek emiş güçlü havalandırma sistemi gibi modern donanımlara sahiptir.

 

48 kişi kapasiteli “Ankyra Uygulama Restoranı” ve restoran alanı içinde  12 kişi kapasiteli Troia Bar Uygulama alanı.

 

20 kişi kapasiteli Gordion Ön Büro Uygulama Alanı.

 

Bu atölyelerin haricinde 2 adet soğuk hava deposu, 2 adet kuru erzak ve malzeme deposu, toplantı ve dinlenme salonu, öğretim elemanı odası, soyunma odaları, duşlar ve tuvaletler de yer almaktadır.

bottom of page